Vartotojų testavimas: ar verta?

Vartotojų testavimas: ar verta?

Parašyta 2011-05-16, autorius Gražina Bielousova. Tema Patarimai

Ar dažnai pagalvojate, kad norėtųsi į savo e. parduotuvės tobulinimą įtraukti vartotojus? Daugelis apie tai galvojančių iš karto daro prielaidą, kad tam būtina išorinių ekspertų pagalba ir didžiuliai (žinoma ir brangūs) tyrimų projektai.

Vartotojų atsakas tobulinant Jūsų e-parduotuvę – kritiškai svarbus. Pirkėjai priima sprendimus, kur jie leis savo pinigus, remdamiesi ne tik asortimentu, kurį siūlote save e-parduotuvėje, bet ir tokiais faktoriais kaip e-parduotuvės intuityvumas ir patogumas naudotis, galimybė greitai ir tiesiogiai susisiekti su pardavėju, pakankamas informacija apie siūlomus produktus, pristatymo greitis ir daugelis kitų. O ko ieško Jūsų pirkėjai? Kas jiems svaru? Jei jie galėtų patobulinti Jūsų e-parduotuvę, ką jie pakeistų?

„Išgirsti“ savo klientą galima daugiau nei vienu būdu. Tradicinės klientų pasitenkinimo apklausos ne visada yra pats efektyviausias būdas gauti reikiamą informaciją. Patogumo testavimas (angl. usability testing) ir vartotojų patirties tyrimas (angl. user experience research) – du tyrimai, į kuriuos reiktų atkreipti ypatingą dėmesį, nes jų rezultatai atskleidžia, kaip gerai (ar nelabai) Jūsų e-parduotuvė prisideda prie teigiamos apsipirkimo patirties kūrimo ir parodo, kaip galėtumėte ją patobulinti.

Idea Code – viena iš įmonių, rengianti apmokymus  verslo ir sistemų analitikams, IT specialistams, vartotojo sąsajos dizaineriams, projektų vadovams, siūlo pažvelgti į vartotojų testavimą šiek tiek kitaip.

Jų mokymai yra praktinio pobūdžio, tad daugiau nei pusė mokymo laiko skirta mokymo dalyvių
„atsineštų“ projektų analizei ir aptarimui. Taigi, vieną dieną trunkančiuose mokymuose jie pateikia ne tik esmines žinias apie vartotojų tyrimų tipus ir jų taikymą, bet ir padeda parengti konkretų savo e- parduotuvės tyrimų planą.

Daugiau apie mokymus sužinosite čia.

Įrašui “Vartotojų testavimas: ar verta?” komentarų: 2

 1. Darius

  27. May, 2011

  Gal kas dalyvavote tokiuose mokymuose? Kokie būtų atsiliepimai?

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Darius2

  12. Jun, 2011

  Dariau, aš gi tau sakiau, kad konversijai reikia remonto :)

  Atsakyti į šį komentarą

Ką manote?